כלבים וחתולים על המסך

כלבים וחתולים על המסך

אם זה יום סוער שממש קורא לכם להתכרבל על הספה עם הכלבים והחתולים שלכם ושוקו חם, אם סתם בא לכם לראות איזה סרט על כלבים וחתולים, כזה של פעם, או של עכשיו, העיקר שיהיו בו כלבים וחתולים(בדיוק כמו שיש בפנסיון כלבים בצפון – בשדות ;+) ) וגם אם רק בא לכם להיזכר בסרטים וסדרות על כלבים וחתולים – המאמר הזה הוא בשבילכם.

כלבים וחתולים תמיד גונבים את ההצגה (גם תינוקות וילדים אבל עליהם כותבים מספיק). אין אדם אחד  שאוהב כלבים וחתולים, שאם נבקש, לא ייזכר בלפחות חמש תכניות טלוויזיה שמככבים בהן כלבים וחתולים, ביחד או לחוד. אם נלך ממש אחורה ניזכר באהבה בדובי הדוברמן שלימד ילדים לחצות כבישים בבטחה, בטום וג'רי שהצחיקו דורות שלמים של ילדים ומבוגרים כאחד, בקליפורד הכלב הענק טוב הלב, בגארפילד החתול העצלן, בטוליפ, שליווה את דליק כשהנחה תכניות ילדים והרשימה עוד ארוכה ומלאה בסדרות על כלבים וחתולים, אמיתיים או מצוירים שהעשירו את עולמנו. גם בסדרות שהנושא העיקרי שלהן בכלל לא היה כלבים וחתולים עדיין הם אלה שגנבו את ההצגה בסדרות רבות. מי לא זוכר את באק הכלב מהסדרה המיתולוגית נשואים פלוס? הוא לא היה כוכב הסדרה, אבל ללא ספק היה הדמות החמודה ביותר בה. הסדרה הזו אפילו הופקה בגרסה ישראלית בכיכובו של הכלב שקל, הלא הוא מייקי, הכלב של המאלפת איילה נאור מהצפון.

אז סדרות ותכניות טלוויזיה בכיכובם של כלבים וחתולים, או בהשתתפותם של כלבים וחתולים יש המון, לא ציינו אפילו חלק קטן מהן, כי רצינו להשאיר מקום לסרטים. מה בא לכם? לבכות בסרט ישן בסגנון לאסי שובי הביתה? להתרגש בסרט הישראלי הנוסטלגי עזית הכלבה הצנחנית? אולי לצחוק עם אודי וגארפילד בסרטים המוצלחים "גארפילד"? רק תבחרו. סרטים על כלבים וחתולים יש בכל השפות, מכל הסוגים, ובאיזה סגנון שתבחרו. רגע לפני שנמליץ על כמה סרטים, חשוב שתדעו שסרטים/סדרות/פרסומות על כלבים וחתולים הם לא המקום לבחור גזע ומראה של כלב וחתול לאימוץ או רכישה. גורי לברדור רבים נרכשו בעקבות הפרסומת המפורסמת של "לילי" בטלוויזיה. רבים מהם ננטשו בהמשך, כשהפכו להיות כלבים אנרגטיים וגדולים. כך קרה גם כשיצא הסרט 101 כלבים דלמטיים, ועוד דוגמאות רבות. אם אתם רוצים לאמץ כלב או חתול, קראו ולמדו לפני על תכונות הגזעים אותם אתם מחפשים או שפשוט הגיעו אלינו אל פנסיון כלבים בצפון ואנחנו נעזור לכם  למצוא כלב שמתאים לכם, ואל תסתמכו על כלבים וחתולים מבוימים. ועכשיו, הנה 10 המלצות לסרטים שמי שלא ראה פשוט חייב לראות, ומי שראה, ייהנה לראות שוב:

"בית מלון לכלבים" – הפעם אנחנו לא מתכוונים לפנסיון לכלבים וחתולים המוכר בצפון, אלא לסרט משעשע ומרגש המספר על שני ילדים יתומים שמנסים להשאיר אצלם את כלבם למרות התנגדות המשפחה האומנת שלהם. הם מוצאים מלון נטוש, שעד מהרה משמש בית לעשרות כלבים נטושים. במהלך הסרט הילדים מסתבכים בצרות שונות וכמעט עוברים לגור בבית יתומים בנפרד, אבל כל הזמן רואים לנגד עיניהם את טובת הכלבים הנמצאים בסכנת המתה תמידית. כמו בכל קומדיה טובה, בסוף הכל מסתדר על הצד הטוב והמרגש ביותר. סרט מומלץ לכל המשפחה.

"גארפילד" – כשמדברים על סרטים בכיכובם של כלבים וחתולים, אי אפשר לא לדבר על גארפילד. החתול העצלן מופיע בשני סרטים (חוץ מהסדרה), ומספק הצצה משעשעת ליחסים בין כלבים וחתולים ובין חתולים לאדוניהם, או כפי שגארפילד חושב, משרתיהם. סרט משעשע לכל המשפחה.

* "טרנר והוץ'" – אם נלך קצת אחורה בזמן, נמצא את הסרט המקסים הזה משנת 1989, בכיכובו של טום הנקס. טרנר הוא חוקר משטרה המנסה למצוא רוצח כשהעד היחיד לרצח היא כלבו של הנרצח, שהיה חברו הטוב של טרנר. בניסיון לקבל את תיק הרצח הוא מביא את הוץ' הכלב הביתה כדי לנסות לפתח איתו קשר. הוץ', כלב דוג דה בורדו גדול ומרייר, הופך את חייו לגיהנום, לפחות בהתחלה. את שרשרת האסונות המשעשעים שהוא גורם, ואת המשך הקשר ביניהם תצטרכו לראות לבד, אם במקרה לא ראיתם. סרט ישן אבל בהחלט שווה צפייה.* "האצ'יקו" – אם לא ראיתם את הסרט האצ'יקו, כדאי שתראו, רק אל תשכחו את הממחטות. האצ'יקו הוא סיפור אמיתי, על חברות ועל נאמנות שאפשר למצוא רק אצל כלב. הסיפור המקורי התרחש ביפן, שם יש פסל של הכלב האצ'י בתחנת הרכבת המדוברת. מומלץ, פחות לילדים צעירים מאוד.*

"כלבים נגד חתולים" – סרט אנימציה לילדים, הכולל סרט המשך. כלבים וחתולים, למרות היותם אויבים מושבעים, נאלצים לשתף פעולה. הדעות חלוקות על הסרט הזה, תיאלצו להחליט לבד. בעיקר לילדים.

"101 כלבים דלמטיים". סרט שכולם מכירים, וכולל גם הוא סרט המשך. קיים בגרסה רגילה (מומלצת) ובגרסת אנימציה. הסרט מלא בכלבים חמודים במיוחד ובסיטואציות חסרות קשר למציאות שהופכות אותו לקליל ומשעשע. נחשב לקלסיקה, אז אם במקרה לא ראיתם, זה הזמן.

"היפייפיה והיחפן" – סיפור אהבה בין כלבת בית מיוחסת לבין כלב רחוב עזוב. סרט אנימציה מקסים וישן של וולט דיסני שמצליח לרגש גם שנים רבות אחרי שעלה למסכים. הסרט נוגע בנושאים חשובים כגון ההבדל בין כלבים מעורבים לכלבים גזעיים, הסתגלות כלבים לשינויים בבית (לידת תינוק, השגחה של מישהי זרה כתחליף לפנסיון כלבים, התמודדות עם חתולים זרים), וכמובן נאמנות הכלבים. סרט חובה, לכל המשפחה.

"בטהובן" – סדרת הסרטים בהם מככב הכלב בטהובן היא סדרת חובה לכל אוהב כלבים. נכון שהעלילה שם מותאמת יותר לנוער ושהסרטים די ישנים, אבל בכל זאת אין אוהב כלבים שלא ייהנה מצפייה בסן ברנרד הענק מתעלל בעקביות באב המשפחה ושומר על הילדים בנאמנות אין קץ.

"חתולים בצמרת" – עוד קלסיקה ישנה מבית וולט דיסני. הסיפור דומה בעיקרו לעלילת "היפייפיה והיחפן" רק שהפעם גיבורי הסרט הם חתולים ולא כלבים, שנזרקים מביתם על ידי משרת תאב בצע שמנסה לנכס לעצמו את רכושה של גבירתו, המיועד לחתולים האהובים שלה. סרט מקסים לכל המשפחה.

"המסע המופלא הביתה" – אחד הסרטים הטובים ביותר שנוצרו על כלבים וחתולים. סיפור על שני כלבים וחתולה, שעוברים מסע ארוך ומסוכן בדרכם חזרה למשפחתם. גם בסרט הזה כמו בכל סרט על כלבים וחתולים, מחמם את הלב לראות את הנאמנות המוחלטת והאהבה שכלבים וחתולים מעניקים לבני האדם, גם אם זה לוקח יותר זמן, כמו לאחד הכלבים בסרט. אם לא ראיתם את הסרט הזה, הגיע הזמן שתראו. מומלץ. לכל המשפחה.

אלה רק עשרה סרטים מתוך עשרות, אם לא יותר, סרטים מדהימים על כלבים וחתולים. בכולם תפגשו נאמנות. בכולם תפגשו אהבה. לפעמים תפגשו גם סיפורים קשים ועצובים. לפעמים תראו סרטים המבוססים על סיפורים אמיתיים, או כאלה שיכולים לקרות, לפעמים תפגשו פנטזיות מוחלטות שהקשר בינן לבין המציאות מקרי בהחלט. דבר אחד בטוח, ברגע שהכוכבים הם כלבים וחתולים, ההנאה מהסרט מובטחת.

ואם עשינו לכם חשק לאמץ כלב אתם מוזמנים אלינו אל פנסיון כלבים בצפון – בשדות ואנחנו נשמח לקחת חלק בצירוף החבר הטוב ביותר שלכם למשפחה 🙂