כלבים לאימוץ

כלבים לאימוץ

לצערנו על פי החוק בישראל כלב שנאסף ע"י רשות מקומית מורדם כעבור 10 ימים ללא דורש.

בפנסיון בשדות ישנו הסכם לקליטת הכלבים שנאספים מרמת ישי, יוקנעם, טבעון ומגדל העמק הכלבים מוחזקים אצלנו 10 ימים ולאחר מכן אנו מחפשים להם ב-ת-י-ם… איך אפשר לאמץ? בימי אימוץ בפנסיון עצמו, בימי אימוץ או בתאום מראש במהלך השבוע.

לצערנו הרב, פעמים רבות אנו נתקלים במקרה שבו כלב שמאומץ אצלנו מוצא את דרכו חזרה לרחוב, מצאנו שיש לכך שתי סיבות עיקריות, הראשונה היא שמלכתחילה לא היתה מחוייבות כלפי הכלב, כאילו שהמאמץ אומר לעצמו "אני ממילא לוקח כלב מהרחוב, מקסימום לא נסתדר אחזיר אותו לרחוב" הסיבה השנייה היא ההבנה המתגבשת אצל המאמץ כי אין ביכולתו לעמוד בהוצאות הכלכליות הכרוכות באימוץ כלב.

בשני המקרים אנו נעדיף שהכלב מלכתחילה לא יימסר לאימוץ ויישאר תחת אחריותנו עד שתימצא לו המשפחה המתאימה, חבילות האימוץ שלנו נבנו על מנת להבטיח כי מצד אחד הכלב המאומץ מבשדות אכן מקבל בית חם ואוהב אשר יש בכוונתו ויכולתו להעניק לכלב את כל האהבה, הציוד, האוכל והטיפול הווטרינרי הדרוש לו ומצד שני להקל ככל שניתן בעלויות הכספיות והלוגיסטיות הכרוכות באימוץ כלב או אל חיק המשפחה ועל כן אנו לא מוסרים כלבים לאימוץ ללא חבילת אימוץ ולו הבסיסית ביותר, תקוותנו להבנה.

בקרו בדף הפייסבוק שלנו ללו"ז ימי האימוץ